RET, “Gas-To-Gasoline Plant” Projesini Tamamladı

Fotoğraflar

KHI ile konsorsiyum olarak inşasına 4 senedir devam ettiğimiz GTG projesini yaklaşık 7.000 kişiden oluşan uluslararası uzman ekibinin çalışması sonucunda başarı ile tamamlamış bulunmaktayız. Projede Danimarkalı Haldor Topsoye’nun en gelişmiş teknolojileri kullanılmıştır. Tesis günlük ortalama 1.800 ton, yıllık ise ortalama 600.000 ton benzin ve 115.000 ton LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) üretim kapasitesine sahiptir.

28.06.2019 tarihinde Mizan İş Merkezi’nde gerçekleşen açılış toplantısına Türkmenistan Cumhurbaşkanı Sn. Gurbanguly Berdymuhamedov, Yoshihiko Isozaki (State Minister for Economy, Commerce and Industry of Japan), Matsushita Shinpe (Director of the Foreign Affairs Department of the Liberal Democratic Party of Japan), Japonya’dan delegeler, Türkmenistan Bakanlar Kurulu ve çeşitli yabancı firma üst düzey yöneticileri katılmıştır.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı tesisin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

Açılış toplantısından sonra tesise gidilerek Cumhurbaskanı tarafından açılış yapılmıştır. Heyet daha sonra benzin istasyonuna uğramıştır. GTG Tesisinde elde edilen benzini Cumhurbaskanı kendi aracında denemiştir ve Türkmen standartları yetkilileri tarafından egzoz ölçüm muayenesi yapılarak “çevre dostu benzin” kontrol edilmiştir.

Arçabil Otelde organize edilen yemek sonrasında heyet düzenlenen brifing’e geçmiştir.

RET olarak, GTG Projesi’nde görev alan ve emeği geçen tüm takım arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.


DİĞER HABERLER